KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17177024
nr 1717 7024
Margareta Adelborg
(1918-2012), Sverige
Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm, yttermått inklusive ram: 79x109 cm
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 augusti 2025
kl 18:02:05
14/8 22:41:40
500 kr
15/8 12:37:06
Margareta Adelborg
Läs mer om Margareta Adelborg